Mūsu Maruta Melberga (05.09.1953. - 08.12.2020.)
8. Decembris 2020

Tik nepazaudēt pašam sevi,

Kad visapkārt tumša, tumša nakts.

Vien tālumā vijole maigi, maigi skan...

ATCELTAS NODARBĪBAS!
7. Decembris 2020

Dienas centra "Aspazija" klienti un viesi!

Ilze Laine 1940 - 2020
1. Septembris 2020

Ilzes Laines biogrāfija (1940.gada 24.septembris - 2020.gada 21.augusts) 

       

Apšuciema nometne 2020!
28. Jūlijs 2020 - 30. Jūlijs 2020

Neticami, bet covid  laikā esam drosmīgi pieņēmušas lēmumu BRAUKT! Kā ikgadu, - uz Apšuciemu, kas saistās ar sirsnīgu kopābūšanu, draudzību un ģimenisku atmosfēru. Neskatoties uz Ogres dalībnieču apmaldīšanos Rīgas transportā un mākoņainajām debesīm, Apšuciems mūs sagaidīja ar sauli un siltām pusdienām. Daktere Zane Dombrovska izvērsti un vizuāli pastāstīja par kakala, ausu un deguna problēmām. Atbildes bija vairāk kā jautājumi. Nākamajā rītā notika nūjošana pretī saulei, izraisot ziņkāri vietējo kaiju vidū.

Pirmās nodarbības pēc Covid - 19!
9. Jūnijs 2020

       Esam atgriezušās, lai klātienē turpinātu 2020.gada sākumā iesāktās nodarbības biedrības "Aspazija" telpās. Pirmā pulcējās atbalsta grupa psihoterapeites vadībā, lai pārrunātu Covid - 19 ietekmi uz sabiedrību kopumā un arī personīgi. Individuālās nodarbības karantīnas laikā notika attālināti, lietojot telefonus. Rokdarbu nodarbībās cenšamies nepieļaut fizisku kontaktu, tā vietā notiek distancētas demonstrācijas. Kustību terapijas nodarbības notiek ievērojot  attālumu, kur pēc katra drošības kritērijiem, tiek lietotas arī sejas maskas.

Ekskursija - Kurzemes un Zemgales dārgumi
21. Septembris 2019

       Rīgā todien lija un neizskatījās, ka laiks varētu mainīties uz labo pusi. Neskatoties uz bezcerīgajiem laikapstākļiem, biedrības "Aspazija" dāmas sapulcējās, lai uzsāktu ceļu uz Jaunpili. Pusceļā sapratām, ka esam iebraukušas saules pielietā vidzemē. Jaunpils pils atslēgu glabātāja mūs izvadāja pa skaisti atjaunotajām pils zālēm, kā arī iepazīstināja ar kārtības ruļļiem, baronu ellišķīgajiem darbiem un rokās lika paturēt pusotras rokas lieluma ļoti smagu zobenu. Noslēgumā tika izšauts lielgabals!

Aspaziju salidojums Apšuciemā - 2019!
16. Jūlijs 2019 - 18. Jūlijs 2019

       Kā katru gadu - salidojums Apšuciema mājīgajās pamatskolas telpās izvērtās sirsnīgs, radošs un saules pieliets. Emociju gamma, pēc novērojumiem, bija gana raiba - sākot no pacilājošas jautrības un humora pilniem kurioziem somiņu ballē, līdz pat dvēseles attīrošām asaru tērcēm biodeju nodarbībās. Strādājot radoši, rokdarbu nodarbībās tika izveidotas neatkārtojamas rokassomiņas, geišu cienīgi vēdeklīši, kā arī ar krāsu šabloniem apgleznoti iepirkuma maisiņi.

Salonam "Saulgrieze" - 8!
8. Marts 2019

       Marta vējainā priekšpusdienā, kad ārā tikko jaušama pavasara smarža un griezto ziedu aromāts liecina par sievietēm tik īpašo dienu, salonam "Saulgrieze" aprit  astoņi darba gadi. Sveicēji un svinētāji pulcējas kā ielūgumā norādīts - Rīgas Centrāltirgus Sakņu paviljonā pie mazā 9 kvadrātmetru veikaliņa "Saulgrieze".

Ave Sol 2018!
17. Jūlijs 2018 - 19. Jūlijs 2018

      Karstā otrdienas rītā, ņemot līdzi optimismu, izbraucām no Rīgas Apšuciema virzienā, lai piedalītos trīs dienu nometnē. Atbraucot, jūra izrādījās uzsildīta un laikapstākļi - kā Āfrikā! Katru rītu, līdz ar pirmajiem gaiļiem, dāmas gāja nūjot gar jūras krastu. Izcilās floristes Intas Oses vadībā divu dienu garumā notika neparastu tauriņu darbnīca un  īpašu vainagu darināšana. Ieva Laine uzņēmās kreppapīra ziedu  meistarklasi. Vakarēšana ar desiņu cepšanu satuvināja visas dalībnieces, minot sakāmvārdus un lasot īpašu dzeju par tauriņiem.

Vasarsvētki Grīziņkalnā 2018!
20. Maijs 2018

Pasākums norisinājās Grīziņkalna parkā - pie 1905.gada pieminekļa 2018.gada 20.maijā no plkst. 13 00.

Koncertā piedalījās:

"Aspazija" - 20!
18. Maijs 2018

Labdien!

Senioru deju kopai "Aspazija" - 15!
3. Februāris 2018

       Pacilātā gaisotnē Senioru deju kopas "Aspazija" 15 radošo darba gadu Jubileja norisinājās mājīgajā "Koka Rīga" vēsturiskajā centrā Krāsotāju ielā 12. Krāsaino atmosfēru piesātināja ielūgtie senioru deju kolektīvi no Rīgas un tālākiem novadiem - "Sniegarozes", "Preilenes", "More", "Astras", "Saule" un "Madaras". Krāšņos parādes tērpos pasākuma ievadā cēli ar īpašu uznāciena maršu iesoļoja Jubilāres, kam sekoja vijīgi valša griezieni dejā.

Vasaras nometne "Ave Sol 2017!"
18. Jūlijs 2017 - 20. Jūlijs 2017

       Saulainā  parastas otrdienas rītā 60 LSIA "Aspazija" dāmas no dažādām Latvijas vietām pulcējās pie tautā  visiem zināmās "vecā pasta bedres", lai labā garastāvoklī uz Apšuciema pamatskolas apartamentiem un turpmākās trīs dienas pavadītu aktīvā atpūtā. Tālākās nometnes dalībnieces bija ieradušās no Varakļāniem un Tukuma novada, kuplā skaitā ieradās dāmas no Bauskas, Olaines, Jelgavas un Ogres. Jau atbraukšanas dienā sekoja izzinoša Dr. Zanes Zībartes (ausu, kakla, deguna ārste) lekcija par ausu slimībām, profilaksi, kā arī dzirdes uzlabošanu.

VASARSVĒTKI GRĪZIŅKALNĀ ATKAL IR KLĀT!
4. Jūnijs 2017

       LSIA "Aspazija" sadarbībā ar Rīgas domes Izglītībass kultūras un sporta departamentu jau 13.gadu aicina rīdziniekus, īpaši Grīziņkalna iedzīvotājus, uz labdarības koncertu "Vasarsvētki Grīziņkalnā".

Pasākuma norises vieta Grīziņkalna parkā - pie 1905.gada pieminekļa 2017.gada 4.jūnijā no plkst 13 00.

Pasākuma mērķis:

SUSTENTO avīzes piedzimšana!
1. Aprīlis 2017

       Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas SUSTENTO pirmās avīzes izdevums ir klāt! Ilgi lolots un ļoti gaidīts, jo SUSTENTO apvieno 48 dalīborganizācijas visā Latvijas teritorijā, kuras labprāt dalīsies ar savu pieredzi un dos iedvesmu citām biedrībām. Daiļskanīgs un uzmanību paģērošs ir avīzes (arī SUSTENTO) moto "Neko par mums bez mums!" Tas nozīmē, ka avīzes lasītājam jābūt informētam gan par likumdošanas izmaiņām, medicīnas jaunumiem, gan par sabiedriskām aktivitātēm.

Diskusija "Sievietes ar invaliditāti vieta Latvijas sabiedrībā"
10. Marts 2017

       Latvijas Cilvēku ar invaliditāti sadarbības organizācija SUSTENTO sadarbībā ar Latvijas Sieviešu invalīdu asociāciju "Aspazija" veiksmīgi noorganizēja diskusiju par sievietes ar invaliditāti vietu mūsdienu sabiedrībā.

Uz Liepāju!
13. Oktobris 2016

       Uz Liepāju apciemot mūsu biedrības nodaļu un sniegt sadraudzības koncertu devāmies kuplā skaitā. Lielajā autobusā satikāmiemies gan Rīgas "Aspazijas", gan arī "Aspazijas" no dažādām nodaļām - Varakļāniem, Ogres, Talsu novada, Tukuma, Olaines, Siguldas, Rojas, Jelgavas. Iebraucot Liepājā, ļoti zinoša un atraktīva gide ekskursantes izvadāja pa nozīmīgākajām pilsētas vietām. Īpaši šai delegācijai tika noorganizēts ērģeļmūzikas koncerts Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē, kur atrodas pasaulē (!!!) lielākās nepārbūvētās ērģeles.

"Ave Sol 2016!"
19. Jūlijs 2016 - 21. Jūlijs 2016

       Ir pagājis jau kāds laiks, kopš mūsu lielā vasaras Notikuma - ikgada nometnes "Ave Sol 2016!". Šobrīd, drēgnā rudens dienā vasaras notikumus atcerēties palīdz mūsu biedres Līgas Strakšas pārdomas:

NORD+ projektu integrācijas programmā iesaistās arī "Aspazija"
25. Maijs 2016

       2015.gadā LSIA "Aspazija" iesaistījās starptautiskajā NORD+ projektu integrācijas programmā par sociālo uzņēmējdarbību. Projekta mērķgrupa - sievietes pirmspensijas vecumā, kā arī sievietes ar kustības traucējumiem, kurām varētu būt grūtības iekļauties darba tirgū. Projekta partnervalstis - Latvija, Lietuva, Somija. Projekta ietvaros tiek organizētas trīs tikšanās visās dalībvalstīs. Somijas, Lietuvas un Latvijas delegācija viesojās biedrībā "Aspazija", apmeklēja LSIA "Aspazija" izveidoto rokdarbu salonu "Saulgrieze".

Vasarsvētki Grīziņkalnā 2016
15. Maijs 2016

       2016.gada 15.maijā notika ikgadējais biedrības "Aspazija" organizētais un Rīgas domes Izglītības, Kultūras un Sporta departamenta finansētais pasākums "Vasarsvētki Grīziņkalnā".

© LSIA „Aspazija”